Ariel na polskiej fotografii

          Intensywny rozwój motocyklizmu w Polsce następował w latach 20. oraz 30. XX wieku. Pomimo nielicznych obecnie informacji na ten temat staramy się spróbować odtworzyć atmosferę tamtych czasów. Fotografie z tego okresu są doskonałym oraz bezpośrednim łącznikiem z Polską z czasów II RP.  Pomimo, że nie była ona tak dostępna jak dziś a wykonanie odbitek kosztowało znacznie więcej niż obecnie do współczesności zachowało się sporo fotografii z tamtego okresu.

         Sport był wdzięcznym oraz często fotografowanym motywem stąd do dziś dotrwało wiele materiałów pokazującą rywalizację w wyścigach oraz rajdach.

 

         Motocykle Ariel były konkurencyjne pod względem osiągów stąd na fotografiach przedstawionych jest wiele egzemplarzy głównie tzw. 'Czarnych Arieli', 'sloperów' oraz przedstawicieli serii Red Hunter. Bardzo ciekawa jest  moda obowiązująca na trasach motocyklowych oraz ogromna różnorodność marek i modeli biorących udział w próbach sportowych.

          Drugim bardzo popularnym motywem jest szeroko pojęta fotografia rodzinna bardzo często zawierająca datę oraz miejsce wykonania oraz osoby znajdujące się na zdjęciu.

          Trzeci motyw stanowi fotografia z wycieczek motocyklowych organizowanych pokazująca realia obowiązujące na polskich drogach w okresie międzywojennym.

Archiwum fotografii

echo białostockie 20 VI 1935

 

Ciągły rozwój archiwum

Jeżeli posiadasz w domowych archiwum fotografie związane z motocyklami Ariel lub z motocyklami innych marek na polskich tablicach rejestracyjnych zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem: info@ArielKlub.pl

© Copyright ArielKlub.pl

© Copyright ArielKlub.pl

Facebook

Spis

Ariel w Polsce

Fotografia