Fotografia

Ariel w Polsce

Spis

Facebook

© Copyright ArielKlub.pl

© Copyright ArielKlub.pl

22 października 2019

Fotografia       przedstawia      Ariel        Model   F rok produkcji 1929, pochodzi z Ilustrowanego Kuriera Codziennego z września 1929 roku. 

W tle kamienica Pod Krukami (nr 25). 

źródło: www.nac.gov.pl

"Wyścigi motocyklowe w Chorzowie - 4 sierpnia 1935 roku na tutejszym stadionie odbył się propagandowy wyścig motocyklowy, zorganizowany przez klub motocyklowy Strzelca. Przy wielkim zainteresowaniu publiczności w liczbie 3.000 osób rozegrano wiele interesujących biegów, które dały następujące wyniki:
W wyścigu maszyn sportowych pod hasłem "Szukamy zawodników", po czterech przedbiegach zwyciężył w finale na 4 okrążeniach Goering Erwin (Strzelec Chorzów) w czasie 1:54. przed swoim bratem Bernardem.
W drugim wyścigu, który miał charakter pojedynku maszyn wyścigowych przy udziale 15 zawodników, w którym każdy zawodnik startował z każdym, zwyciężył na punkty Kępka (Strzelce Chorzów) przed Breslauerem (Unja Sosnowiec) i Langerem (Legja Warszawa). Podczas tego wyścigu kontuzję odniósł zawodnik Weyl (Unja Poznań). W trzecim wyścigu najlepszy czas dnia na 5 okrążeniach osiągnął Kępka (Chorzów), zwyciężając w czasie 1:30 przed Breslauerem. Organizacja bardzo sprawna."
Fotografia przedstawia start zawodników do biegu w kategorii sportowej. Widoczni od lewej: Bernard Gering, Bukarta na AJS K7 350 OHC z 1928 roku, Ernest Gering na BSA L26 350SV z 1926 roku, Kądziela na Ariel MF 350 OHV z 1932 roku.
Fotografia pochodzi ze strony: www.nac.gov.pl
Opis opublikowany na łamach tygodnika ilustrowanego Raz, Dwa, Trzy nr 32 z 1935 roku.