Fotografia

Ariel w Polsce

Spis

Facebook

© Copyright ArielKlub.pl

© Copyright ArielKlub.pl

23 grudnia 2018

Fotografia       przedstawia      Ariel        Model   F rok produkcji 1929, pochodzi z Ilustrowanego Kuriera Codziennego z września 1929 roku. 

W tle kamienica Pod Krukami (nr 25). 

źródło: www.nac.gov.pl

Jedną z idei klubu jest promowanie historii polskiego motocyklizmu w okresie międzywojennym. Chcielibyśmy wprowadzić dziś nową zasadę. Wyłącznie w niedzielę będziemy publikować materiały niezwiązane bezpośrednio z marką Ariel, ale obrazujące realia motocyklowe w czasach II Rzeczpospolitej.

Podczas premiery przedstawiamy początek podróży motocyklowej po Europie, która rozpoczęła się w czerwcu 1931 roku. Na motocyklu AJS R2 z 1930 roku wyposażonym w wózek boczny widoczni Państwo Samborscy z Krakowa.

Dziś podobna podróż nie wzbudziłaby podobnych emocji, jednak w latach 30tych konieczne było odpowiednie przygotowanie się do wyjazdu: organizacja paszportów oraz waluty obcej, przygotowanie planu eskapady oraz map drogowych i dużo większa niż dzisiaj bariera językowa. To wszystko bez kart płatniczych, GPS oraz internetu. Chylimy czoła przed zdeterminowaniem podróżników.