Z perspektywy II RP sieć sprzedaży marki Ariel była bardzo rozbudowana - rozciągała się od Poznania do Stanisławowa oraz od Gdańska aż do Lwowa. Motocykle były wykorzystywane do szeroko pojętej turystyki motocyklowej oraz w rywalizacji sportowej.

          Po 80 latach obecności marki w Polsce bardzo niewiele o niej wiadomo. Trudno jest oszacować liczbę motocykli sprowadzonych do Polski oraz  określić wielkość sieci dystrybucji.

          Dziś zostały już tylko nieliczne fotografie oraz artykuły prasowe publikowane na przestrzeni lat 20. oraz 30. XX wieku dotyczące marki Ariel. Materiały będące w posiadaniu członków klubu będą sukcesywnie publikowane na stronie klubowej.

Zachęcamy do podzielenia się podobnymi materiałami: info@arielklub.pl

Jeżeli odwiedziłeś tę stronę i nie zarejestrowałeś swojego motocykla koniecznie uczyń to teraz:

info@arielklub.pl

DOŁĄCZ DO KLUBU

Ambicją klubu jest poznanie przedwojennych losów marki  Ariel w Polsce.

Pokazanie dawnej sieci sprzedaży, gromadzenie  starych reklam oraz  prezentacja archiwalnej fotografii.

Misja

Ariel w międzywojennej Polsce

Pomimo zakończenia produkcji motocykli Ariel kilkadziesiąt lat temu archiwa fabryczne nadal są dostępne dla właścicieli motocykli Ariel. Na podstawie numeru ramy oraz silnika jesteśmy w stanie szczegółowo określić model, rok produkcji oraz datę dostawy motocykla, miejsce sprzedaży, rozmiar ogumienia, rodzaj gaźnika, iskrownika czy wyposażenie dodatkowe. Dodatkowe informacje można uzyskać poprzez kontakt z sekcją klubową pod adresem:

info@arielklub.pl

Identyfikacja motocykla

Ariel Klub Polska

         Ariel Klub Polska został założony w listopadzie 2018 roku.  Celem jego działalności jest zrzeszenie właścicieli i entuzjastów motocykli tej marki, wzajemna pomoc, wymiana informacji pomiędzy członkami klubu, organizacja spotkań i rajdów turystycznych, pomoc w renowacji oraz użytkowaniu naszych pojazdów.

       Motocykle Ariel miały ogromny wpływ na rozwój polskiego motocyklizmu w okresie międzywojennym, co sukcesywnie będziemy starali się udowadniać na łamach tej strony.

Motocykle Ariel są w Polsce obecnie niszową marką. Zakup części czy gromadzenie materiałów stanowi obecnie nie lada problem.

Integracja miłośników marki z całą pewnością ułatwi oraz przyspieszy renowację Twojego Ariela.

Dlaczego klub?

Celem stworzenia klubu jest ocena ilości motocykli Ariel znajdujących się obecnie w Polsce.

Dołączając swój pojazd do bazy pomagasz w szybkim i skutecznym rozwoju projektu.

Spis motocykli

Międzynarodowe Wyścigi Motocyklowe w Zakopanem, fotografia pochodzi ze strony www.nac.gov.pl

Uchylamy rąbka tajemnicy: w sierpniu Ariel Klub Polska organizuje pierwsze w swojej historii wydarzenie motocyklowe.

Już dziś zarezerwujcie sobie wolne w dniach 13-16 VIII, aby wziąć udział w Zjeździe Gwieździstym motocykli do Zamku Topacz z okazji X edycji Motoclassic Wrocław.

Impreza     będzie     posiadać    złożony    charakter. Jej kluczowym punktem będzie piątkowy rajd przeprowadzony malowniczymi drogami Dolnego Śląska.

Możecie przygotować się również na prezentacje motocykli, konkurs elegancji, próby sprawnościowe oraz niezliczoną ilość motocyklowych ciekawostek.

Wszelkie szczegóły opublikujemy w najbliższych tygodniach. Serdecznie zapraszamy!

© Copyright ArielKlub.pl

© Copyright ArielKlub.pl

Facebook

Spis

Ariel w Polsce

Fotografia